Hotel Olga

Parkování a okolí

Aktuální počasí v Praze

 

Parkování

Parkovat je možné na hlídaném parkovišti nedaleko hotelu za poplatek 180 Kč za noc, více informací najdete ZDE:

Hlídané parkoviště, Na Šachtě, 1337/4, 170 00, Praha 7 – Holešovice


KDE ZAPARKOVAT?    CENÍK PARKOVNÉHO

Okolí hotelu

Areál Výstaviště

Děti

Čerstvý vzduch, prolézačky, překážky i spousta dobrodružství. Na našich hřištích je o zábavu postaráno.

Sport

Venkovní workout a fitness, největší parkour hřiště, kolo, brusle či bazén. Dejte si u nás pořádně do těla!

Jídlo

Bistra a venkovní posezení, restaurace, pikniková louka i veřejné grily. Hladem a žízní trpět nebudete.

Volný čas

Přijďte na procházku, projeďte se na bruslích, přečtěte si knihu, nebo si jen tak lehněte na deku a relaxujte.

Výstaviště Praha je multifunkčním prostorem s dlouholetou tradicí. Rozkládá se na ploše 36 hektarů a jeho dominantou je secesní Průmyslový palác. Pro své značné interiérové i exteriérové možnosti je skvělou a vyhledávanou příležitostí pro pořádání řady kulturních, společenských a zábavních akcí v průběhu celého roku. Koná se zde hudební festival Metronome, 90´s Explosion, Signal festival, Prague Harley Days, Legendy, Prague Ice Cream Festival a další společenské akce. Díky svému umístění v blízkosti centra a parkovacím kapacitám, je Výstaviště velmi dobře dostupné i MHD.

Ve spodní části areálu můžete nalézt veřejné grilovištělanové hřiště pro děti, pískoviště, cyklopark pro menší děti, workout a fitness a nově otevřené parkour hřiště. Pro sportovce máme i uzamykatelné skříňky, několik pítek, venkovní sprchy, stojan na nafouknutí kola nebo koloběžky. Pro letošní rok 2021 chystáme i novou Skate plazu a skate park v Křižíkově pavilonu C.

Občerstvit se můžete v některém z bister – italské Bistro Artyčok, kteří pečou domácí pizzu, mají čepované pivo Svijany, točenou zmrzlinu a v blízkosti dětské hřiště. O kousek níže najdete stylové Bistro NO.2, kteří vám připraví čerstvé sendviče, burgery, saláty i sladké a slané chuťovky. Nebo si po plavání dejte tradiční párek v rohlíku v Kafe v bazénu.

Na 7 různých sportovištích si vyberete přesně ten druh pohybu, na který máte chuť. Badminton, plavání, brusle, workout nebo cokoliv dalšího. Navštivte náš Plavecký bazén, zkuste si lezení na jedné z nejmodernějších boulder stěn a v zimní sezóně můžete využít veřejného bruslení v Malé sportovní hale.

Na Výstavišti najdete také Lapidárium Národního muzea, Maroldovo Panoráma bitvy u Lipan či akvárium Mořský svět. V těsném okolí Výstaviště se na západní straně nachází rozlehlý park Stromovka a Planetárium Praha.

KALENDÁŘ AKCÍ NA VÝSTAVIŠTI

 

 

Pro děti

Lanové hřiště, cyklopark, největší pískoviště v Praze…. Rozlehlý venkovní prostor, kam se těší děti i dospělí.  Areálem neprojíždí auta, můžete tu své děti bezpečně učit na kole, na bruslích nebo je nechat jen tak volně běhat. Možná si raději vezmete deku a zahrajete si rodinnou hru. Nebo posedíte s přáteli, zatímco si děti hrají, a objednáte si své oblíbené pití.

 

 

Královská obora Stromovka

Velká zelená oáza uprostřed města se vzrostlými stromy, vodními a travnatými plochami s možností pořádání pikniků, místo vycházek a relaxace pro všechny bez ohledu na věk, vznikla již v polovině 13. století jako lovecká obora. Celý areál, jakýsi Central park Prahy, je protkán mnoha hřišti a sítí cest a stezek, které slouží k rekreačnímu využití.

 

 

Veletržní palác

 

O budově

Klenot české funkcionalistické architektury, původně určený pro konání veletrhů, je sídlem Národní galerie Praha od roku 1976. Palác byl postaven v letech 1925 až 1928 podle návrhu architektů Josefa Fuchse a Oldřicha Tyla ⁠–⁠ v té době jako největší stavba svého druhu na světě. Tehdy sloužil společnosti Pražské vzorkové veletrhy, po druhé světové válce se pak stal palác sídlem několika společností zabývajících se zahraničním obchodem. Do historie budovy se výrazně zapsal 14. srpen 1974, kdy byla téměř zničena obrovským požárem, jehož likvidace trvala až do 20. srpna. V roce 1976 bylo rozhodnuto o jeho rekonstrukci, která trvala velmi dlouho ⁠–⁠ kompletní oprava budovy byla dokončena až v 90. letech.

Výstavy

Národní galerie Praha vystavuje v celkem sedmi budovách v centru hlavního města. V našem celoročním výstavním programu najdete pestrou nabídku témat a osobností, která pokrývá nejen situaci na české scéně, ale snaží se představit domácímu publiku též podstatné aspekty středoevropského, evropského a světového uměleckého dění.

Mezi divácky nejúspěšnější výstavy nedávné minulosti patřily např. přehlídky Francouzského impresionismu, Aj Wej-Weje, Alberta Giacomettiho, nebo Kathariny Grosse.

Centrum Stromovka

 

Centrum Stromovka je váš letenský soused, u kterého vždy najdete všechny základní služby a obchody, které můžete potřebovat. Už nemusíte odcházet dřív z práce, abyste stihli oběhat nákupy – u nás najdete vše pod jednou střechou a s dlouhou otevírací dobou.

Centrum Stromovka je nákupní, volnočasové a kancelářské centrum na Praze 7. Na třech patrech si vyberete z nabídky desítek obchodů včetně supermarketu Lidl. Polovinu druhého patra zabírá PARKet, místo, které nenajdete v žádném jiném nákupním centru. Vaše chuťové buňky zde uspokojí netradiční bistra, restaurace i klasické fast foody.

Myslíme i na parkování, a to jak u našich letenských sousedů, tak i přespolních. Centrum Stromovka nabízí třípatrové podzemní parkoviště, které poskytne až 500 míst pro zákazníky včetně 150 míst pro rezidenty, kteří u nás přes noc zaparkují za výhodnou cenu.

 

Sportovní Hala Fortuna

 

Sportovní hala Fortuna (tradičním názvem známa jako Sportovní hala ČSTV v PKOJF) je multifunkční hala v Praze. Byla postavena v letech 1953–1962. Na domácí utkání ji do roku 2015 využíval hokejový klub HC Sparta Praha a částečně basketbalový tým ČEZ Basketball Nymburk. HC Sparta Praha halu nadále využívá jako tréninkové zázemí. Konají se zde také různé koncerty a prezentace. V letech 2012–2014 arénu využíval také HC Lev Praha. V dnešní době (2018) ji využívají hlavně mládežnické týmy Sparty.

Hala v letech 1972, 1978, 1985 a 1992 hostila mistrovství světa v ledním hokeji, v roce 1993 v krasobruslení a v roce 1980 finále Davisova poháru. Hala těsně sousedí s menší Malou sportovní halou, která je s Tipsport arenou propojena tunelem a která se používá mimo jiné jako tréninkový prostor.